EVENTO ANNULLATO

Florie 2022 je zrušená, larp nebude.

Pozor! Namísto larpu se bude konat dekadentní soaré. Všichni jste vítáni. Více informací zde.

O hře

Kdy, kde a za kolik?

Dekadentní soaré proběhne v Častoticích, 18. – 21. 8. 2022.

Cena: zdarma či za dobrovolný příspěvek na pronájem TOI.

Larp Florie proběhne v Častoticích, 18. – 21. 8. 2022.

Plná cena pro jednoho hráče – 1000,-

Cena pro rodinu – 1500,-

Cena pro studenty – 600,- (snížená cena bude přiznaná na základě ISIC nebo potvrzení o studiu)

Florie je obsahový larp kombinovaný se sandboxem. Odehrává se v severní Itálii na začátku 19. století a řeší široké spektrum témat jako politika, ekonomika, kultura a umění, ale také drama, kriminální zápletky apod., čímž volně supluje obraz života ve skutečném městě té doby. Inspirace historií nám umožňuje vytvořit pozadí srozumitelné a čitelné pro každého hráče. Hra ale není striktně historická, proto snese různé odchylky. Budoucnost, zejména budoucnost města se tak nemusí odvíjet přesně podle skutečné historie, ale podle aktivity hráčů.

Vše se odehrává na louce u rybníka. Město Florie tvoří historické stany, které si přivážejí hráči, ale je možné mít i stan civilní, pro které máme vyhrazený prostor mimo „historické centrum“ Florie. Kostýmy si ideálně vytváříte podle dobové módy počátku 19. století (empír), ale nejsme living history a nevadí tedy odchylky. Důležité je, abyste se v kostýmu cítili dobře, a reprezentovali společenské postavení postavy. (Dělníci a prostí obyvatelé mohou mít košile, kalhoty/sukně, prostě chudina). K doladění postav doporučujeme přivézt herní artefakty a doplňky, které usnadní hru i interakce s ostatními hráči.

Na louce bude také oblíbená hospoda U oběšence, která vám poskytne pravidelný přísun tekutin a možnost stravování během akce. Může a bude využívaná také k herním interakcím.

Intenzita hraní

Florie je třídenní larp, který tak nabízí dostatečně velký herní prostor. Hráči mohou zažívat intenzivní a hektické momenty i chvíle, které plynou pomaleji v duchu potřebného odpočinku nebo dekadentní zábavy. Intenzitu si hráči většinou řídí sami. Přes noc je hra přerušená.

Tvorba postavy

Na našich stránkách budou k dispozici krátké orientační medailonky postav, které naznačují jejich postavení, charakter a zasazení do příběhu. Odhalujeme pouze veřejně známá data, tajné úkoly, role apod. přicházejí hráčům až s úplnou postavou. Hráči si mohou zvolit postavu z celého seznamu. V případě více zájemců o jednu roli se snažíme najít vhodný kompromis pro všechny. Zohledňujeme věk, zkušenost s Florií, péči o děti, zdravotní potíže apod. Klíčem k získání vhodné role je komunikace. Pokud tedy dostanete postavu, na kterou se necítíte nebo naopak po některé roli vyloženě prahnete, napište, jsme otevření domluvě. Většina postav je genderově variabilní, přestože jsou psané v mužském nebo ženském rodě, i vy sami si můžete určit, jakou variantu chcete hrát.

Ve hře jsou minimalistická pravidla, kterých není třeba se obávat. Tyto dostanete spolu s podklady ke své roli. Důležité herní mechanismy si společně vysvětlíme před hrou spolu s ukázkami, jak fungují.

Děti účastníků hry

Florie je hra, vhodná i pro děti, kterým je věnovaná zvláštní pozornost. Co to znamená? Děti dělíme do tří skupin, které sice ohraničujeme věkem, ten je ale spíš orientační. Záleží především na zralosti a povaze dítěte.

Děti 0-5 – o skupinu nejmladších dětí pečují rodiče sami. Tito hráči mohou požádat o roli, která starost o nejmenší umožňuje.

Děti 6-11 – tyto děti mají průběžně zajištěný program, který ale nenahrazuje školku nebo odkladiště děti na neurčito. Vyhrazení organizátoři vytvářejí aktivity (nikoliv pevný program), jejichž plnění nenarušuje pravidelný režim dětí, ani nenahrazuje rodiče (oběd, pravidelný odpočinek apod.).

Děti 12+ - pro starší děti připravujeme larp, přizpůsobený této věkové kategorii, tematicky provázaný s hlavní hrou. Dětské linky jsou ale PVE (player versus event) a nepočítají se vztahovými interakcemi s dospělými hráči. Je to spíše dobrodružná hra než tematický larp.

Teenageři, které program dětské linky nenaplňuje, a inklinují k hraní, mohou být po domluvě s organizátory přihlášeni na plnohodnotnou roli, odpovídající jejich věku.

Design dokument ke stažení

Florie - design dokument.pdf