O hře

V loňské hře se kolem prohnala severoitalská fronta války třetí koalice proti napoleonské Francii. Po podepsání Prešpurského míru Rakousko uznalo Napoleonovy zisky v Itálii, a vydalo své benátské provincie vítězi, aby je připojil k Italskému království.

Florijští si i díky své odvaze a dobře vyzbrojenému vojsku dokázali uchovat svoji nezávislost, jako poslední z italských městských států. Avšak každé vítězství má svoji cenu.

Florijští byli odjakživa skvělí řemeslníci a obchodníci. Své zboží prodávali po celém světě a právě z obchodu pramení síla a bohatství Florie. Avšak námořní dominance Anglie po bitvě u Trafalgaru přinesla zlé časy a Napoleonova odpověď, kontinentální blokáda, skutečnou katastrofu.

Je léto roku 1807. Po zhroucení mezinárodního obchodu mnozí z bohatých zchudli, spousta manufaktur byla uzavřena, přístav osiřel. Mezi lidem se rozbujela kriminalita a pašeráctví, je hlad.

​Jaká je Florie typ larpu?

Florie je primárně na bázi sandboxu s prvky skriptu, který se odehrává v Evropě v období průmyslové revoluce a řeší široké spektrum témat jako politika, ekonomika, kultura a umění, ale také drama, kriminální zápletky apod. Dá se říct, že volně supluje obraz života ve skutečném městě té doby. Umožňuje hráči najít si takovou podobu hry a improvizace, jaká mu nejvíce vyhovuje. V letošní hře se zaměříme především na střední a nižší třídy.

Co to znamená pro hráče?

Pro hráče to znamená, že role, které ztvárňují, mohou uchopit a hrát po svém. Každé roli napíšeme její minulost, vztahy s ostatními, naznačíme povahu. Přes její tužby a cíle ji navážeme na herní příběhy. Dál už je to na samotném hráči. To jaký svoji roli vtiskne charakter, jak ji provede hrou, jak bude reagovat na přicházející herní situace, to je plně v režii hráče. Na Florii nejsou skripty, které by hráči říkali, teď zahraješ tohle a tohle. Na Florii má každý pár otevřených záležitostí k řešení, ale co s tím udělá je na něm.

Jak si tu svobodu má nový hráč představit? Nemusí mít strach, že by nevěděl co hrát?

Každý rok se snažíme rozprostřít několik větších, vzájemně se překrývajících příběhů a událostí, které se dotýkají většiny rolí. Ty pak kombinujeme s osobními zápletkami jednotlivých hráčů nebo malých skupinek.

Chápu, že nový hráč může mít určité obavy. Simulace je extrémně široká. Nové hráče se snažíme přidat do skupin k veteránům hrajícím ven, tak aby měli maximální podporu a zázemí.

Larp je pořádán už po sedmé, není ohraný?

Florie není repetitivní hra. Děj ubíhá neustále dopředu. Každý rok má jiné postavy, jiné příběhy, jiné mechaniky. Myslím, že jeho největší síla vychází z faktu, že všechno co na Vás hrají ostatní, nevychází ze scénáře, ale z nich samotných. Tahle opravdovost tomu dává pořádnou šťávu.

Hra se odehrává v roce 1807. Proč tam?

Místo složitého budování vymyšleného pozadí jsme se rozhodli přiklonit k historii. To nám umožňuje používat zajímavé historické figury a události, o kterých mají hráči obecné povědomí. Místo vysvětlování pozadí tak můžeme energii soustředit na příběhy a zápletky.

A proč zrovna 1807? Obyvatelé Florie byli vždy nesmírně vynalézaví a podnikaví. Kdybychom hru neposunuli do dob průmyslové revoluce, tak by ji začali sami.

Co byste vzkázali hráčům jako organizátoři?

Nebojte se s námi komunikovat. Jsme ochotní a relativně schopní vám vycházet vstříc, pokud k tomu bude prostor a čas. Záleží nám na vás i na Florii, jsme takoví florijští vlastenci. Hledání rovnováhy ve hře podnikáme pro Vás, abychom zachovali atmosféru, kterou hra má a zprostředkovali Vám komplexní zážitek. Také to znamená, že vaše potřeby, motivace, zaměření apod., které byste rádi promítli do své postavy, jsou pro nás důležité. Dobře chápeme, že se občas těžko vměstnávají do tabulek a formulářů, takže pište, volejte, choďte s námi na nápoj ....