Městská správa

Od vítězství u Benátek neuběhly ani dva roky, ale už stačilo lidem ve Florii pořádně zhořknout. Francouzští spojenci stupňují své nároky, ale skutečnou pohromou se stala kontinentální blokáda Anglie. A krom ušlechtilých cílů, jako jsou volební práva žen, teď rada musí řešit i mnohem přízemnější a naléhavější problémy. Jak zajistit pro občany jídlo? Politická hra, plná nelehkých kompromisů a složitých vyjednávání. Nebo skvělá příležitost k uchopení moci?

zobrazit role

Buržoazie / šlechta

Díky bohatství plynoucí z manufaktur a obchodu se buržoazie stávala novou vládnoucí třídou. Blokáda ale znovu míchá kostkami osudu. Najednou má půda opět velkou cenu a vrací šlechtu zpět na výsluní. Udrží si bohatí svůj status výjimečnosti a moci, nebo se proti nim obrátí davy z ulice? Hra plná finančních rošád, rivality a arogance.

zobrazit role

Občané

Velmi pestrá skupina s různými osudy. Námořníci bez práce, dělníci ze zavřených manufaktur, herci bez angažmá, i různé ztracené existence. V těžkých dobách mají jedno společné. Hlad. A taky vztek. Na všechny ty panáky, co zaprodali je, i jejich město.

zobrazit role

Policie

Policie si v poslední době vybudovala slušnou pověst. Počet objasněných případů je vysoký, do praxe jsou zaváděny nové vědecké metody. Ovšem ne všechny nové zákony jsou přijímány s porozuměním obyvatel. Čest, poslušnost, loajalita. Motto každého správného policisty se teď snadno může dostat do konfliktu s vlastním svědomím. Pořádek ve městě pomalu upadá.

zobrazit role

Celní úřad

Dne 21. listopadu 1806 vydal Napoleon tzv. Berlínský dekret, jímž zavedl kontinentální blokádu. Ve Florii dohlíží na jeho dodržování mocný Celní úřad, plný Francouzů, kteří si zde budují skvělou a výnosnou kariéru. Jejich pravomoci jsou však trochu podivné, zrovna tak jako to, že nosí pušky, šavle a uniformy...

zobrazit role